Разбојништво во спортска обложувалница на ул.„Кавала“ во Битола

Мај 31, 2023

На  30.05.2023 во СВР Битола било пријавено дека во 21.00 часот во спортска обложувалница на ул„Кавала“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани