2win800x200

СДСМ: Градоначалникот Коњановски и директорот на Паркинзи Михајловски наместо да воведат ред, предизвикуваат хаос со паркирањето во Битола

Ноември 08, 2023

Соопштение на СДСМ Битола

Градоначалникот Тони Коњановски и директорот на Паркинзи, Зоран Михајловски наместо да воведат ред, предизвикуваат дополнителен хаос со паркирањето во Битола!

 
Ова е паркингот кај Стара болница кој опслужуваше 250 станари!
 
Преку ноќ, општината ги извади рампите и ги премести кај Спорската сала! Се уништи нешто што функционираше, го регулираше сообраќајниот хаос и за што има Одлука донесена од Советот на Општина Битола! 
 
Станарите од Стара болница иако имаат платено за годишни карти за паркирање, општината парите не ги враќа. Останаа и без пари и без паркинг места!
 
Слатки пари без мака е стара навика на ДПМНЕ! Парите од станарите собрани, сега печалат од паркингот кај Спортската!
 
FB IMG 1699447522875
 
FB IMG 1699447527927
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани