2win800x200

СДСМ: Бојкоски имал сознанија за група која манипулира со каснатици од кучиња, а молчел!

Јуни 29, 2023

 

Интегрален текст од прес конференцијата на Јадранка Павловска, советник од СДСМ: 

„Се зголемува бројот на кандидати од битолскиот огранок на ДПМНЕ кои сакаат да му прават друштво во прилепскиот затвор на нивниот сопартиец, Владимир Талески!

Заменик градоначалникот на Битола и координатор на советничката група на ДПМНЕ во Советот на Општина Битола, Бојан Бојкоски, имал наводно сознанија за криминална група која манипулира со каснувањата од кучиња скитници во Битола, а се до последната седница на Совет молчел и никаде не го пријавил тоа!
Наместо како совесен граѓанин, а потоа и како втор човек во општината, да ги сподели информациите што наводно ги има со органите на прогонот, Бојкоски го прикривал кривичното дело! Тоа е казниво според Кривичниот законик!
- Колку битолчани каснати од кучиња скитници носи на совест Бојкоски?
- Кога дознал за наводниот криминал што се прави со каснувањата од кучиња скитници во Битола?
- Зошто молчел до седницата на Советот одржана во вторникот?
Бојкоски одговорите им ги должи на битолчани!“
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани