Webp.net gifmaker

БТ Прес

Младинскиот културен центар од Битола по повод петти декември Меѓународниот ден на волонтерите, додели два златни сертификата за волонтерство и тоа на Граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“ и на Ротари клубот…
Ние сме одговорна партија чиј единствен приоритет се граѓаните и подобрување на животниот стандард! Не само што ја гарантираме минималната плата со Закон, туку и континуирано ја покачуваме и ја…
АД Електрани на Северна Македонија на посебна седница на Управниот одбор донесе одлука да донира 3.000.000 денари помош за настраданите во земјотресот во Албанија од 26.11.2019г. Средствата ќе бидат уплатени…
Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој го објави јавниот повик за доставување на барањата за мерката 115- активен женски член во земјоделското домаќинство во Програмата за рурален…
Општинската  организација на ДУИ од Битола во соработка со фирми од градот овозможија Горската служба да отпатува за Албанија каде ќе пружа помош во погоденото подрачје од земјотресот. Екипата веќе…
Добитникот на престижната европска награда LUX prize awards за оваа година е македонскиот филм “Господ постои, името и е Петрунија” на режисерката Теона Стругар Митевска. Од 6 до 8 ноември…
Денес на Светскиот ден за борба против дијабетесот  во организација на ОО на СДСМ и Комисјата за здравство се одржа трибина во село Кравари со цел да се изврши едукација…
Страница 1 од 17

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани