22 годишно момче од Битола приведено за дрога

Септември 27, 2023

На 26.09.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола го лишиле од слобода Н.Т.(22)  од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани