Webp.net gifmaker

Директно

Променливо облачно претпладне со сончеви периоди и појава на краткотраен дожд, а од пладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер понекаде и во форма на невреме, јавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Силен пожар попладнево го зафати дуќанот за теписони и постелнина во Старата чаршија зад дуќаните на Ајчо на улица „Никола Тесла“ во Битола. Во интервенцијата беа вклучени три противпожарни возила и 12 пожарникари. 

Страница 1 од 151

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани