Webp.net gifmaker

Земјотересот од Леринско ја здрма и Битола

Ноември 17, 2019

Во 15,40 часот во Битола беше почувствуван земјотрес чиј епицентар беше во Грција. Епицентарот беше на осум километри северозападно од Лерин, односно на 21 километар јужно од Битола. Јачината беше со магнитуда 3, а длабочината на епицентраот еден километар. Ова беше уште еден од серијата земјотереси што во последно време се случија во Грција и Албанија, а беа почувствувани во Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани