Webp.net gifmaker

Денес

(Фото: Поранешна прослава на Тајане Бојане на битолскиот Баир, фотографијата е позајмена од фб профилот на Љубица Здравковска Митревска)
  По 26 дена од почетокот на ковид кризата во Ресен и Преспа, денеска е прв ден да нема регистрирано ново заболени, туку напротив четворица оздравени. Од ден во ден…
Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 26-Куманово 4-Дебар 1-Штип 17-Тетово 9-Струга 3-Битола 1-Охрид 1-Гостивар 5-Крива Паланка 1-Кочани 1-Пробиштип-3,-Виница…
  Здружението на новинарите на Македонија побара од Министерството за здравство да се организира бесплатен скрининг за новинарите и медиумските работници за коронавирусот. Во таа насока ЗНМ  известува дека скринингот…
Во Битола денес нема нови евидентирани болни со КОВИД-19. Во последните 24 часа во земјава се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19. - Скопје 53-…
Општинскиот кризен штаб во Битола денеска формираше  12 екипи со 12 пумпи за превентивно делување на терен доколку има ново невреме. 
Веќе час и половина екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, се на терен за справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија Битола,со што се поплавија одредени…
Битола вечерва беше зафатена од големо невреме  со обилни врнежи дожд и град. Дел од улиците се наполнаа со вода, а атмосферската канализација не можеше даја собере надојдената вода од…
Четворица новозаболени и тројца оздравени од КОВИД-19 се регистрирани во Битола во денешниот здравствен билтен. Со ова бројот на заразени во Битола се искачи на 59.  Ова досега е најголема…
Тројцата позитивни на КОВИД-19 регистрирани денеска во Битола, не се поврзани со веќе познат кластер, информираат за апла.мк од Министерството за здравство.
Тројца новозаболени се регистрирани во последните 24 часа во Битола, со што вкупниот број на заразени од КОВИД-19 е 55. Во здравствениот билтен има и двајца оздравени битолчани Во Ресен…
Страница 1 од 118

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани