Webp.net gifmaker

Агресивно и со навреди битолчанец се нафрлил врз полицајци

Ноември 02, 2020
На 01.11.2020 во 14.50 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.О.(54) од Битола, затоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани