Webp.net gifmaker

Фатена на дело како кради и уништува цвеќиња на Црн Мост

Јуни 17, 2020

Битолчани на дело фатија жена како корни цвеќиња засадени на кружниот тек кај Црн Мост. Фотографијата ја испратија до нашата редакција за да ја објавиме како јавна опомена за ваквото недолично однесување.

Кражби и уништувања на  цветните леи низ Битола има на повеќе места. Според надлежните од ЈП ,,Комуналец" засадени се 25000 цвеќиња, а некои веќе украдија и уништија дури 900. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани