Webp.net gifmaker

Битолчанец со стаклен предмет удрил полицаец

Мај 26, 2020

На 25.05.2020 околу 15.30 часот на ул.„Панде Кајзеро“ во Битола, при преземање на мерки во врска со претходно пријавени настани „нарушување на јавниот ред и мир“ и „поплака“, И.В.(54) од Битола со стаклен предмет нападнал полициски службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани