Webp.net gifmaker

Печати на асфалтот со ликот на Заев и кукасти крстови

Ноември 27, 2020

Печати со ликот на премиерот Зоран Заев и кукасти крстови осамнаа вчерва во Битола. Редакцијата на Апла.мк печатот го затекна во новата населба кај касарната, односно зад зградите на Јури. Битолчани кои живеат во близина кажуваат дека ваков печат немало до вчера, се гледа дека е пресно врежано и не е изледено, односно нема траги од прегазеност со автомобилски гуми иако е на улица. Печатите врз асфалтот се ставени тајно. Пред неколку години на протест во Битола беше изваден погребален прст и на него некролог од Заев. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани