Webp.net gifmaker

Денес

Времето денеска променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Дува умерен, повремено засилен ветер од северен…

На Ѓавато снег

Декември 11, 2019
Снег во моментов врне на планинскиот превојот Ѓавато, јавуваа читатели на Апла.мк.  Слаб снег утринава има и на неколку планински превои, јавуваат од Авто мото сојузот . На останатите патни…
Владата на денешната седница донесе решение да се укине Законот за трговија на зелените пазари што беше донесен на иницијатива на повеќе пратеници и имаше одложено дејство и требаше да…
Драги Крстев е реизбран за претседател на ОО на НСДП во Битола. Крстев по втор пат ја доби довербата од новите социјалдемократи да ја води партијата, откако  на чело на…
Страница 1 од 153

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани